0
Opublikowany 2 października 2017 autor Artykuł Nadesłany w wyposażenie
 
 

Minimalizm, który zawsze będzie modnyMinimalizm w domu to nie tylko zachowanie umiaru względem kształtów i form; nie tylko biel i szarości na ścianach; nie tylko drewno, beton i surowość wnętrza. Minimalizm w nowym pojęciu ma przede wszystkim odzwierciedlać charakter mieszkańców. Czym podkreślić indywidualność wystroju i atmosferę?

Ściągnięty do nas skandynawsko pojmowany minimalizm przyjął się bardzo dobrze. Polacy pokochali prostotę, nietypowe miejsca aranżowane na mieszkania (np. lofty), stawianie na naturalne światło i możliwie jak najbliższy kontakt z naturą. Przejęto także zamiłowanie do bieli, ceglanych ścian i drewna. Ten ostatni element jest szczególnie ważny. On nadaje surowemu wnętrzu ciepło i przytulną atmosferę. Szczególnie, gdy zostaje zachowany jego autentyczny kolor. To daje możliwość podziwiania struktury drewna, sęków, czy słojów. Świetnym miejscem do wyeksponowania drewna jest jadalnia, a w niej duży, drewniany stół, który pomieści przy swoim blacie wszystkich domowników i gości.

Ten styl, który teoretycznie ma wiele ograniczeń, w praktyce okazuje się wyzwaniem. Założona z góry prostota kładzie duży nacisk na jakość tego, w co wyposażamy i ozdabiamy dom, mieszkanie, czy miejsce pracy. Minimalizm ma być wyborem świadomego człowieka; świadomego w podejmowaniu decyzji o wyborze materiałów. Ich jakość oraz pochodzenie powinny być decydującym czynnikiem.

Minimalizm ma prowadzić do uzyskania harmonii i spokoju. Styl ten jest uniwersalny i ma solidne podstawy. Od kilku sezonów utrzymuje się na wysokiej pozycji i to nie tylko w sferze urządzania mieszkania czy biura, ale także w sposobie ubierania się i po prostu jako styl życia. Jednak do szeregu zakazów i nakazów warto dodać kilka punktów od siebie. To co może nadać mu wyjątkowości jest twój charakter.

W bieli i szarości oraz prostych formach mebli można łatwo znaleźć miejsce na poduszki w swoim ulubionym kolorze, świeczniki w nietypowych formach i przywiezione z wakacji pamiątki. Nad tym wszystkim jednak powinien czuwać umiar. Te elementy i inne, związane na przykład z twoimi zainteresowaniami, mają być dopełnieniem wnętrza i podkreśleniem jego atutów, które buduje się przede wszystkim solidną bazą. Taką bazę stanowić mogą meble. Solidny, nowoczesny i minimalistyczny stół wykonany z wysokiej jakości materiałów będzie ozdobą wnętrza i nie stanie się kolejnym, zwyczajnym meblem.


Artykuł Nadesłany

 
Treść dodana poprzez formularz