[dropshadowbox align=”none” effect=”lifted-both” width=”620px” height=”” background_color=”#ffffff” border_width=”1″ border_color=”#dddddd” ]
Do niedawna ciepło domowego ogniska podgrzewane płomieniami żywego ognia pozostawało w sferze marzeń wielu mieszkańców bloków. Problemem nie do przeskoczenia były ograniczenia instalacji wynikające np. z braku ciągu kominowego lub jego lokalizacji niedogodnej dla podłączenia kominka.
Nowoczesne biokominki rozwiązują powyższe problemy, a mieszkańców bloków przybliżają do realizacji marzenia.
Biokominek może mieć dziś każdy niezależnie od wielkości przestrzeni, stylu wnętrza czy obecności przewodu kominowego. Spośród różnych propozycji można wybrać m. in. modele stołowe, wiszące, wymagające wbudowania lub wolnostojące w dowolnym kształcie, kolorze i stylu. Mobilny charakter większości z nich sprawia, iż można je postawić w dowolnym miejscu i zmienić usytuowanie w zależności od upodobań. Biokominek można postawić w salonie, sypialni, łazience, a nawet na zewnątrz budynku. W ten sposób można stworzyć niezwykle nastrojowe miejsce na tarasie, patio czy w ogrodzie, które sprawdzi się nie tylko w czasie spotkań towarzyskich, ale również podczas wieczorów spędzonych nad książką z kubkiem ulubionej herbaty.
Mimo iż biokominki nie ogrzeją wnętrza tak intensywnie, jak standardowa instalacja grzewcza czy kominek na drewno, to mają możliwość podniesienia temperatury nawet do 5 stopni C. To z pewnością wystarczy, by wykreować przyjemną atmosferę w pomieszczeniu i wspomóc tradycyjną instalację grzewczą. Biokominki zasilane są bioetanolowym paliwem, a podczas spalania wydzielają parę wodną, poprawiając wilgotność powietrza we wnętrzu i dwutlenek węgla, który dodatkowo stymuluje rozwój roślin w pomieszczeniu. Paliwo spala się bezwonnie, jednak jeżeli chcemy romantyczną atmosferę wzbogacić przyjemnym zapachem, do biokominka można użyć ulubionego olejku eterycznego. Poza tym, biokominki nie dymią, nie pozostawiają sadzy i nie wymagają magazynowania drewna, co dla osób ceniących porządek z pewnością ma spore znaczenie.
„Kropką nad i” licznych zalet biokominków niech będę ich walory estetyczne. Biokominki wspaniale podkreślają charakter wnętrz. Rozbłyskując płomieniami tworzą miły nastrój, który właściwie można sobie włączać i wyłączać w zależności od potrzeb.
źródło zdjęć: homebook.pl, muratordom.pl, deluxe.trojmiasto.pl, myhome.pl, kominki.szczecin.pl