0
Opublikowany 22 marca 2019 autor antonooowka w Inspiracje
 
 

Drewniana podłoga – co warto wiedzieć na jej temat?

drewniana podłoga
drewniana podłoga

Drewno w aranżacji wnętrz zawsze pozostaje na czasie. Wszystko dlatego, że to bardzo szlachetny materiał, który zawsze się dobrze prezentuje. Drewno może przez długi czas pozostać w doskonałym stanie, a nawet, gdy będzie lekko zużyte będzie wyglądać doskonale. To sprawia, że ludzie tak chętnie wybierają go do swojego mieszkania. Szczególnym zainteresowaniem cieszy się drewniana podłoga, ale wymaga ona odpowiedniego postępowania. Co więc warto wiedzieć na jej temat?

Na co zwrócić uwagę przy wyborze drewnianej podłogi?

Jak już, wspomnieliśmy drewniana podłoga doskonale się prezentuje, ale ostrożnie ją wybierać. Wybór konkretnego materiału przede wszystkim powinien być uzależniony od tego, czy w naszym domu znajdzie się ogrzewanie podłogowe. Niestety wysoka temperatura może negatywnie wpływać na niektóre rodzaje drewna. Dlatego trzeba wiedzieć, czego powinniśmy unikać. Niestety w tej sytuacji nie sprawdzi się lite drewno, które mogłoby ulec rozeschnięciu się. Jeżeli marzymy o ocieplanych podłogach najlepiej sprawdzą się podłogi warstwowe.

Jak samodzielnie ułożyć parkiet?

Najpopularniejszym wyborem, w przypadku podłogi z drewna, jest parkiet. Doskonałej jakości materiał znajdziemy na http://www.drexpol.com.pl/, więc warto tam zajrzeć i poszukać idealnego rozwiązania dla siebie. Pozostaje jednak pytanie, jak samodzielnie go ułożyć. Tak naprawdę to nie jest tak trudne zadanie, jak niektórym się wydaje. Wystarczy tylko się do tego odpowiednio przygotować. Na początku należy wynieść z pomieszczenia wszystkie meble i przygotować grunt. W następnej kolejności musimy zadbać, aby w pokoju było przewiewnie i zadbać, aby temperatura w nim panująca nie była niższa niż 15 stopni. Zanim zaczniemy układać parkiet, musimy też wygładzić i odpowiednio zagruntować podłogę. Na posadzkę należy też nałożyć specjalny klej, aby podłoga była trwała.

Jak dbać o drewnianą podłogę?

Na koniec musimy pamiętać, że drewniana podłoga wymaga odpowiedniej pielęgnacji. Tylko w takiej sytuacji przez długi czas będziemy cieszyć się jej pięknem. Drewno jest materiałem ponadczasowym, ale zaniedbane może szybko stracić swój urok. Jednak jeżeli będziemy stosować się do pewnych porad, to nie będziemy musieli się martwić o ich stan. Na początek warto pamiętać, że przy drzwiach wejściowych powinny się znaleźć wycieraczki. To na nich pozostanie piasek, który może niszczyć drewnianą podłogę. Najlepiej też nie chodzić po niej w butach, a szczególnie w tych na wysokich obcasach. Warto również zabezpieczyć spody mebli, aby podczas przesuwania nie porysowały podłogi.

Niezwykle ważne jest też, aby utrzymać czystość drewna. Należy regularnie usuwać wszelkie zabrudzenia, ponieważ pozostawione zbyt długo, mogą niszczyć podłogę. Warto też również pamiętać, że wszystkie plamy z czasem mogą stać niemożliwe do usunięcia. Drewnianej podłogi nie powinno się zmywać na mokro – najlepiej robić to płaskim mopem z wilgotnym wkładem. Warto też używać jedynie środków przeznaczonych do pielęgnacji drewna i pamiętać o stosowaniu konserwantów.


antonooowka