0
Opublikowany 2 października 2017 autor Artykuł Nadesłany w Wiedza budowlana
 
 

Folia bąbelkowa, nie tylko do bezpiecznego pakowaniaPopularna i chętnie wybierana folia bąbelkowa, ma więcej zastosowań niż mogłoby się wydawać. Jej właściwości od lat wykorzystywane są do ochrony delikatnych produktów.

Folia pęcherzykowa świetnie sprawdza się do zabezpieczania i transportu, między innymi dlatego, że nie ima się jej pleśń czy wilgoć. Jest lekka, przejrzysta i bardzo ekonomiczna. A to dopiero początek jej atutów.

Zastosowanie i właściwości foli pęcherzykowej

Folia bąbelkowa doskonale chroni przed wilgocią, ale i stanowi o świetnej izolacji termicznej. Zabezpieczając pakowane i transportowane przedmioty czy delikatne elementy, czyni to między innymi poprzez minimalizowanie drgań oraz skutków wstrząsów czy też uderzeń. Jest elastyczna, dzięki czemu staje się materiałem bardzo praktycznym. Poza tym w razie potrzeby, może zostać zabarwiona na dowolny kolor.

Folie pęcherzykowe są bezzapachowe i bezpyłowe. Neutralne chemicznie, wodoodporne i paroszczelne. Ponadto w 100% nadają się do recyklingu, dzięki czemu z powodzeniem można o nich powiedzieć, iż są produktami ekologicznymi. Świetnie amortyzują, a zakupić można folie bąbelkowe o różnych rozmiarach pęcherzyków powietrznych. Po takie warto zajrzeć do oferty, jaką posiada producent opakowań BacPak.

Bąbelki wypełnione powietrzem, które tworzą tę docenianą folię, działają na podobnej zasadzie, jak poduszki powietrzne w samochodach. To dzięki takim właściwościom są w stanie uchronić nie tylko przed niszczycielskim działaniem drgań oraz wstrząsów, ale nawet podczas poważnych upadków.

Opakowane i zabezpieczone w ten sposób przedmioty, są kolejno chronione przed powstawaniem rys czy zadrapań i innego rodzaju, stosunkowo niewielkich uszkodzeń powierzchniowych. Folia bąbelkowa jest niepalna i poza typowym zabezpieczeniem elementów, równie dobrze spełnia swoje funkcje, jako wypełniacz pustych przestrzeni w paczkach.

Produkty tworzone na bazie folii pęcherzykowej

Folię pęcherzykową można zakupić nie tylko w rolce, by dopasować jej ilość czy rozmiar. Bąbelkowa folia znajduje swoje miejsce w kopertach i woreczkach bąbelkowych, opatrzonych paskiem samoklejącym. Ponadto wykonywane są rękawy z folii bąbelkowej, laminaty oraz arkusze.

Na rynku znajdujemy kolejno folie konwertowane, na które składa się folia pęcherzykowa oraz tektura falista bądź pianka polietylenowa.

Ekonomia zastosowania oraz właściwości folii pęcherzykowej sprawiają, że idealnie nadaje się do pakowania całej gamy produktów. Wykorzystywana jest nie tylko w przemyśle transportowym czy w branży opakowaniowej. Idealnie spełnia swoje funkcje, gdy trzeba zabezpieczyć szkło, wyroby ceramiczne i armaturę. Do tego wyposażenie biurowe oraz materiały reklamowe. Elektronikę, sprzęt RTV oraz AGD. Instrumenty muzyczne, drobne podarunki i praktycznie wszystko to, co po prostu wymaga odpowiedniej ochrony przed wstrząsami, drganiami, zarysowaniami oraz upadkami.

Dostępność w różnych rozmiarach pod względem pęcherzyków wypełnionych powietrzem oraz nie tylko w arkuszu do cięcia, sprawia, że jest uniwersalnym produktem ochronnym.


Artykuł Nadesłany

 
Treść dodana poprzez formularz