1
Opublikowany 28 sierpnia 2017 autor Artykuł Nadesłany w wyposażenie
 
 

Jak wybrać łóżko?Łóżka, a dokładniej ramy, które mają utrzymać stelaż i materac, mogą być wykonane z różnych materiałów. Najpopularniejsze są łóżka drewniane, za najbardziej ekskluzywne uchodzą tapicerowane, a metalowe z kolei są ciężkie, ale bardzo trwałe.

Na jakie łóżko więc się zdecydować?

Łóżka drewniane

Meble drewniane uchodzą za zdrowe i odwołują się do natury. Drewno nie wywołuje uczuleń, nie przyciąga kurzu, jest uniwersalne i ciepłe w dotyku. Świetnie prezentują się właściwie w każdym pomieszczeniu – tym nowoczesnym, jak i utrzymanym w stylu retro. Ponadto rodzajów drewna: jego twardości i odcieni jest tak dużo, że każdy znajdzie idealny mebel do swojej wymarzonej sypialni. Drewno jednak należy chronić przed wilgocią oraz regularnie pielęgnować odpowiednimi preparatami.

Łóżka metalowe

Metal jest niezwykle trwałym i odpornym materiałem, nie pęka, nie ma odprysków, zniesie wysoką wilgotność oraz bardzo duże obciążenia. Misternie kute, ażurowe konstrukcje świetnie łączą się z miękkością tkanin. Niestety kute łóżko, ze względu na swój ciężar nie nadaje się do częstego przenoszenia czy do zabierania ze sobą podczas przeprowadzek. Nie wszystkim odpowiada także chłód metalu oraz to, że łatwo o stłuczenia i siniaki podczas nieuważnego korzystania z takiego łóżka.

Łóżka tapicerowane

Tapicerowane łóżka są niesamowicie eleganckie i dostępne w olbrzymiej liczbie kolorów oraz tkanin obiciowych. Producenci łóżek oferują zarówno obicia welurowe, jak i sztuczne oraz prawdziwe skóry, płótna. Każdy, kto marzy o łóżku tapicerowanym, może dobrać je do swoich indywidualnych potrzeb i oczekiwań względem kształtu i koloru. Obicie ramy łóżka sprawia, że jest ono przytulne, miękkie i przyjemne w dotyku. Niestety tkaniny mają mniejszą trwałość niż samo drewno czy metal. Łatwiej takie łóżko uszkodzić mechanicznie czy zachlapać, chociaż coraz częściej stosuje się tkaniny plamoodporne. Tapicerowana rama łóżka świetnie sprawdzi się w pomieszczeniu, w którym łóżko stoi na środku pokoju, gdyż z każdej strony jest znakomicie wykończone i eleganckie.


Artykuł Nadesłany

 
Treść dodana poprzez formularz