Opublikowany 10 stycznia 2016 autor Artykuł Nadesłany w wyposażenie
 
 

Jak zaoszczędzić na AGD do kuchni?Wyposażenie AGD do kuchni może być sporym wydatkiem. Lodówka i kuchenka to podstawa, ale również bardzo często kupujemy kuchenki z piekarnikami, mikrofalówki, zmywarki i drobny sprzęt, w tym blendery, miksery, sokowirówki, czajniki elektryczne. Jeżeli masz ograniczony budżet, w takim przypadku sprawdź z nami, jak zaoszczędzić na sprzęcie AGD!

AGD – do zabudowy czy wolnostojące?

Przede wszystkim należy podjąć decyzję, czy sprzęt ma być przeznaczony do zabudowy wraz z meblami na zamówienie, czy też ma być wolnostojący. Zasadniczo wyższym wydatkiem jest zakupienie sprzętu do zabudowy, jako że koszty podnoszą meble na wymiar – są one znacznie droższe od tych kupowanych w sklepach jako gotowe, co w konsekwencji powoduje, że cała kuchnia jest jeszcze bardziej kosztowna.

Gdzie kupować AGD?

Bardzo ważne jest także wybranie odpowiedniego sklepu – gdy interesuje cię tani mikser kuchenny czy też tania lodówka, szukaj ich przede wszystkim przez porównywarki internetowe oraz w sklepach online. Różnice są naprawdę spore, co powoduje, że można dużo zaoszczędzić na całym wyposażeniu kuchni w AGD. Szukaj także promocji i wyprzedaży, aby twój rachunek był jeszcze niższy. W przypadku, gdy chcesz kupować sprzęt stacjonarnie, zapytaj o dodatkowy rabat, zwłaszcza gdy wykonujesz większe zakupy.

Myśl przyszłościowo

Gdy kupujesz sprzęt kuchenny, w takim przypadku pamiętaj nie tylko o tym, aby był on tani sam w sobie, ale również zwróć uwagę na jego parametry, a w szczególności na zużycie energii, ponieważ to od niej zależą twoje przyszłe rachunki za prąd. Energooszczędna lodówka pozwoli na zaoszczędzenie nawet do 50-70 złotych w skali roku w porównaniu z tą o niskiej klasie energetycznej. Również warto wybrać energooszczędny piekarnik, przyda się też energooszczędna mikrofalówka. Chociaż sprzęt zużywający mało energii kosztuje więcej, to jednak to przyszłościowa decyzja!

Sprzęt kuchenny nie musi być drogi – dzisiaj wybór w różnych sklepach jest tak spory, że na pewno znajdziesz coś interesującego na swoją kieszeń!


Artykuł Nadesłany

 
Treść dodana poprzez formularz