0
Opublikowany 2 stycznia 2015 autor Artykuł Nadesłany w Inspiracje
 
 

Jak urządzić mieszkanie niewielkim kosztemWłaśnie stałeś się właścicielem własnego mieszkania. Jest nowe, przestronne i przede wszystkim – Twoje własne. Niestety jednak czasem zaciągnięcie kredytu hipotecznego może nieco nadwerężyć domowy budżet, dlatego podpowiadamy jak urządzić mieszkanie mniejszym kosztem.

Najważniejsze jest dobre planowanie. Jeżeli już przeglądasz nowe mieszkania w Zabrzu, równocześnie zacznij myśleć nad remontem, czyli urządzeniem mieszkania. Odwiedź kilka najbliższych sklepów budowalnych i zorientuj się w cenach podstawowych materiałów budowlanych, takich jak tapety, farby do ścian, dywany, wykładziny i panele podłogowe. Zobacz ile kosztuje wyposażenie kuchni i łazienki. Oczywiście, jest jeszcze za wcześnie, by kupować tego rodzaju rzeczy, ale znajomość kosztów pozwoli Ci lepiej podjąć decyzję co do zakupu własnego lokum. Być może zdecydujesz się na mniejsze mieszkanie albo z jedną łazienką zamiast dwoma właśnie ze względu na ceny wyposażenia.

Co więcej, dzięki temu łatwiej zdecydujesz, co chciałbyś umieścić w wybranym przez siebie mieszkaniu. Najwięcej czasu na planowanie masz wówczas, gdy kupowany lokal dopiero ma zostać oddany do użytku. Ale nawet w przypadku gotowych mieszkań same formalności u dewelopera, w banku czy u notariusza zajmują przynajmniej kilka – kilkanaście dni. Trzeba dobrze wykorzystać ten okres, by móc jak najszybciej rozpocząć przemyślany remont. Jeżeli w tym okresie nie udało Ci się wszystkiego przemyśleć, lepiej dać sobie dodatkowe kilka dni, by poczynić dokładne plany zanim wejdziesz do mieszkania z ekipą remontową. Wbrew pozorom, zaoszczędzisz w ten sposób czas i pieniądze, ponieważ nie będziesz przerabiał wszystkiego, gdy nagle wpadniesz na lepszy pomysł.

Gdy musisz na mieszkanie poczekać, czasu na planowanie masz więcej. Ponadto, możesz na kilka tygodni przed odebraniem kluczy zacząć kupować potrzebne materiały i sprzęty – to pozwoli rozłożyć wydatki na kilka miesięcy oraz skorzystać z promocji.

Moc inspiracji

Nie każdy, kto kupuje mieszkania Zabrze chce lub może wynająć dekoratora wnętrz. Z drugiej strony, nie każdy ma też wystarczająco dużo pomysłów, by mieszkanie umeblować nie tylko ładnie i gustownie, ale również wygodnie i bez dodatkowych kosztów. Tutaj z pomocą przychodzą czasopisma poświęcone architekturze wnętrz oraz sklepy meblowe. To właśnie tam można podejrzeć ciekawe i pomysłowe rozwiązania, które pomogą oszczędzić miejsce i dyskretnie ulokować wszystkie sprzęty. Podpowiadają też, w jaki sposób łączyć ze sobą kolory i materiały.

Dzięki temu nie trzeba spędzić długich godzin na dopasowywaniu koloru posadzki do ścian czy przeglądać wszystkich szafek łazienkowych dostępnych na rynku. Na wiele rozwiązań można by w ogóle nie wpaść.

Kiedy zacząć myśleć o wystroju mieszkania

O remoncie i związanych z nim kosztach powinieneś myśleć już na etapie oglądania mieszkania. Wielu deweloperów ze Śląska, np. Trojan.katowice.pl, na swoich stronach internetowych zamieszczają plany mieszkań. Dzięki temu jeszcze przed podjęciem wstępnej decyzji o zakupie możesz zastanowić się, jak urządziłbyś mieszkanie oraz czy rozwiązania, na których zależy Ci najbardziej, da się zrealizować w wybranym lokum


Artykuł Nadesłany

 
Treść dodana poprzez formularz