0
Opublikowany 8 stycznia 2015 autor Artykuł Nadesłany w wyposażenie
 
 

Nowoczesne lampy


Światło w domach, pomieszczeniach biurowych czy w restauracjach jest równie ważnym elementem jak sam wystrój. To światło podkreśla i uwypukla klimat danego miejsca, stwarza intymną atmosferę lub wręcz przeciwnie – ożywia, energetyzuje, zachęca do działania. Oświetlenie jest obecnie narzędziem artystycznym, tak chętnie wykorzystywanym przez aranżatorów wnętrz.

Światło lamp jest często wykorzystywane w sposób niekonwencjonalny, przez co można uzyskać niesamowite efekty. Obecnie w modzie są lampy w stylu minimalistycznym. Daje to praktyczne zastosowanie z równoczesnym połączeniem różnych kolorów, jak i materiałów. Proste kształty wraz z połączeniem materiałów takich jak szkło, metal i drzewo dają zaskakujący efekt. Lampy o stożkowatym wyglądzie, odwrócone misy, podwójne klosze, szkło o matowym wyglądzie lub przezroczystym, to nadal popularne propozycje z jakimi można się spotkać.

Dla osób, które cenią sobie ciepło klimatu pomieszczeń i ich przytulność odpowiednie będą lampy w stylu kwiatowym. Forma ta wyróżnia się pięknymi detalami, które są zastosowane w podstawach lamp, np. piękne rzeźbienia czy motywy roślinne. Materiały jakie są tutaj wykorzystywane typu len, drewno, filc czy bawełna z odpowiednim doborem koloru (czerwień, żółć, ciepłe brązy, błękity) tworzą całość, która jest niebanalną propozycją dla podkreślenia intymnej atmosfery pomieszczenia.

Najnowszym trendem są lofty (słowo zaczerpnięte z języka angielskiego: strych, poddasze, fabryka). To określenie mieszkania urządzonego w pomieszczeniach dawnych fabryk czy magazynów. Tworzone na ten styl lampy zawieszane są na długich łańcuchach lub na długich mocnych kablach. Dopełnieniem jest dobór odpowiedniego koloru takiego jak czerń, ciemny brąz, czy różne odcienie szarości, co daje ogromne możliwości dopasowania lamp do koloru ścian czy sufitów. Uzupełnieniem całości jest montaż kinkietów na ścianach, co stwarza dodatkowe źródło światła w pomieszczeniu

Nie można pominąć tematu ekologii w nowoczesnych lampach Ideal Lux. Środowisko w jakim żyjemy ma wpływ na nas, dlatego zastosowanie halogenów czy świetlówek liniowych obniża zużycie energii o około 30 %.

Styl w jakim chcemy urządzić pomieszczenie zależy od nas samych. Mając tak duże możliwości oświetlenia, jakie dają nam lampy możemy stworzyć niepowtarzalną i oryginalną aranżację na potrzeby i możliwości danego miejsca.

 


Artykuł Nadesłany

 
Treść dodana poprzez formularz