Ten wpis to foto reportaż dzień po dniu z prac w łazience na poddaszu
Panowie fliziarze w ciągu 10 dni ukończyli swoje prace, wykazując się pełnym profesjonalizmem, i nie da sie im czegokolwiek zarzucić. Łazienka kolorystycznie bardzo odważna soczysta zieleń płytek tubądzin z kolekcji colour pop, green, podkreślona śnieżno białymi płytkami gładkimi, oraz ze strukturą wklęsłych kropek idealnie współgrając z ciemną płytką podłogową.
Projek i wizualizacje naszej łazienki przedstawiłem w poprzednim wpisie „aranżacja wizualizacja łazienki”.
Dzień 1
Przygotowania,gruntowanie ścian, hydroizolacja przeciwwilgociowa wnęki prysznicowej.
Konieczna była zmiana wymiarów wnęki prysznicowej ponieważ brodzik będzie miał wymiary 100×80 a wnęką miała 85 cm szerokości. Zmiane dokonali przyklejająć płyty kartonowo-gipsowe na ściance od komina. Panowie musieli również poprawić wewnętrzną szpaletę okna po stronie zawiasów, a w zasadzie całkiem skuć tynk i zrobić tak by płytka się zmieściła.
Zabrali się również za uzbrojenie wanny w nóżki i syfon.
Dzień 2
Rozpoczęli od szlifowania narożników płytek pod kątem 45 stopni, Trochę mieli pracy gdyż nie brakuje w naszej łazience narożników.
Pierwsze płytki na ścianach, wyłożyli część wc łazienki, zabudowę geberita i moją konstrukcję na stelażami bidetu i wc z półką, którą podnieśli nieco do góry by spasować całe płytki. Obłożyli też pionowe kolumienki z wnęką na podświetlenie taśmą led.
Obrobili płytkami futrynę drzwi wejściowych do łazienki. Niestety w naszym przypadku mieli z tym trochę zabawy, gdyż nie mamy regulowanych futryn drzwiowych, konieczne było obłożenie wokoło drzwi po 5 cm płytki, a do tego szlifowanej w narożnikach.
Dniówkę zakończyli na ścianie na której będzie lustro.
Dzień 3
Wykleili płytkami wnęke prysznicową i pozostałe ściany części łazienkowej. Za wanną nie dawaliśmy płytek na ścianie.
Dzień 4
Panowie dzisiaj wyłożyli komin na około, wstawiając piękne dekory, osadzili i obudowali bloczkami ytong 5cm wannę i przeniesli przyłącze do pralki woda + kanalizacja bliżej ściany by schowały się w grubej na 30 cm szafce, która będzie wisieć wzdłuż ściany pod lustrem.
Dzień 5
Ułożyli paski dekoracyjne na ściance w części wc obok okna, gdzie będzie mała umywalka i małe lustro.
Dzień 6
Dziś fliziarze dokończyli wnękę z umywalką przy oknie, obrobili szpalety okna, osadzili parapet.
Wykonali dwie półeczki z płyt kartonowo gipsowych, które będą oklejone płytkami – dekorami. Jedna półka na kosmetyki pod prysznicem, a druga w tyle wanny.
Musieli również nadłożyć gipsu na skosach, ponieważ dojechali płytkami do skosów lecz zostało około centymetra przestrzeni między płytą gipsową a płytką ceramiczną, głupio by to wyglądało się zdecydowaliśmy nadłożyć tynkiem gipsowym by zrównać powierzchnie.
Na koniec wyłożyli zabudowę wanny płytkami, zostawiając wnękę od dołu, gdzie będzie podświetlenie wanny paskiem ledowym.
Dzień 7
Przyszła kolej na podłogę. Płytki podłogowe są ciemnie, wręcz czarne, z delikatną strukturą antypoślizgową.
Dziś panowie fliziarze wyłożyli całą podłogę płytkami podłogowymi gres szkliwiony p-grey Tubądzin colour. .
Dzień 8
Prace wykończeniowe, a przede wszystkim wniesienie i montaż lustra o długości 2,5 metra. Wkleili również lustro nad umywalką.
Sposób montażu lustra w płytkach: wklejali pasy szerokości ok 10 cm co kilkanaście cm, by zlicować lustro z płytkami na ścienie.
Dzień 9
Fugowanie, silikonowanie połączeń ściana podłoga, ściana sufit, w narożnikach, montaż miski wc podwieszanego, silikonowanie wokoło luster.
Dzień 10
Ostatnie prace kończące układanie płytek ceramicznych w łazience. Panowie zostawili po sobie idealny porządek, wszystko umyli, posprzątali pokój w którym mieli wszystkie narzędzie itp. niemożna im niczego zarzucić, spisali się na medal.
A oto efekt końcowy po pracach fliziarzy:
I tu skończyła się praca panów Fliziarzy, teraz moja kolej na dopieszczenie łazienki.
Muszę założyć gniazdka elektryczne, włączniki światła. Zaplanowane mam dwa włączniki schodowe, jeden komplet odpowiedzialny za możliwość włączania światła głównego z korytarza i wnętrza łazienki tuż obok drzwi, a druki zestaw włączników schodowych przy lustrze, dające możliwość zapalania i gaszenia światła nad lustrem z części z wanną i zaraz przy drzwiach wejściowych.
Muszę też wykonać konstrukcję we wnęce prysznicowej gdzie zainstaluje oświetlenie górne halogenowe prysznica (12v), wentylator a w konstrukcji rury spiro odprowadzające wilgoć i zapachy do wentylacji z części wc i części łazienkowej.
Muszę zakupić płytę kartonowo-gipsową o szerokości 9mm i przykleić w wolne miejsce nad płytkami przy suficie by zlicować z płytkami. Pasek ten będzie pomalowany szarą farbą. Jak wykonam te czynności a następnie pomaluję łazienkę będą dopiero mógł określić że prace w łazience dobiegły końca.
super !!!!! jestem pod wrażeniem, nowoczesna, śliczna łazienka !!
no no niezła łazienka, fajna aranżacja. łazienka jest chyba mega duża?
Hah, zielona wanna! 😀 Coś pięknego. Ładnie to wszystko pasuje do całości. Do tego te okienko skośne da duużo światła.
Mi osobiście bardzo się ten projekt podoba. Jestem fanką nowoczesnych wnętrz, a tę łazienkę z pewnością można do takowych zaliczyć. Dodatkowo lubię zielony kolor w łazience, bo ożywia wnętrze.
fajnie wygląda ta łazienka, wszystko świetnie dobrane kolorystycznie. My też już mamy zrobioną łazienkę ale w innej kolorystyce (biały, czarny, pomarańcz) jak tylko wszystko bedziemy mieli pomontowane to wrzuce na stronę.
Wygląda pięknie, ale z ciemnych płytek nie będziecie zadowoleni. Widać na nich każdy ślad.
Właśnie przymierzam się do remontu własnej łazienki, bardzo spodobała mi się ta zielona aranżacja. Świetny pomysł:)
witam tez jestem zainteresowana plytkami tubadzin green lecz , na zdjeciach na stronie tubadzin maja one intensywny, soczysty, zielonkawy kolor, tu natomiast juz ten kolor jest przygaszony, czy to wina aparatu czy tez naprawde maja taki odcien, bardzo prosze o odpowiedz
Wszystko zależy od oświetlenia, przy mocnym białym świetle są soczyste, przy szarości popołudnia właśnie taki jak na zdjęciu.
Zobacz te zdjęcia foto1, foto 2 były robione z blista przy mocnym górnym świetlne halogenu + lampa, aparat tu ładnie oddał kolor.
Pieknie wyszlo. Niebawem bede sie bral u siebie za zabudowe wanny. Myslalem nad konstrukcja z profili + plyt. Co bedzie lepsze? Takie wykonanie jak tu czyli z bloczkow czy profile i plyty jak przy podwieszanych sufitach?
Napewno szybciej jest z bloczków, na fajrant zrobili na drugi dzień było suche i można było okładać płytkami. Jak wykonasz sam, i zechciałbyś porobić fotki i napisać relację chętnie ją zamieszczę. By dodać artykuł skorzystaj z formularza.
Dzieki – calosc domu robie sam i wlasnie teraz klade plytki w lazience i bawie sie z podwieszanymi sufitami inspirowany tym co to czytam/ogladam tutaj – kawal dobrej roboty. Wanny jeszcze nigdy nie zabudowywalem – wiem co chce uzyskac ale nad technologia musze jeszcze pomyslec 🙂
Jestem na etapie przygotowań do realizacji własnej łazienki. Chciałem podobnie obudować wannę z podcięciem, tylko że prostokątną w narożniku. Zastanawiam się nad konstrukcją z bloczków, ale nie jestem pewien na ile taka ścianka z podcięciem jest stabilna. W związku z tym mam pytanie czy stosowaliście jakieś wzmocnienia, kątowniki, zbrojenie, nadproże itp czy tylko przyklejone bloczki i jaka jest głębokość podcięcia (czy jest wygodne)? Jeżeli macie jeszcze jakieś zdjęcia konstrukcji to byłbym wdzięczny.
O to to – tez potrzebuje. Przylaczam sie do poprzednika. Wiecej szczegolow poprosze.
Głębokość podcięcie i wysokość to 10 cm, nie były stosowane żadne wzmocnienia. Jeśli chodzi o wygodę to nie mam zastrzeżeń. Jedynie co bym teraz zmienił, to przy osadzaniu wanny wyprysłbym ze dwie puszki pianki montażowej pod wannę, ponieważ czasami mam wrażenie że pod wanna jest pusto i może pęknąć jak stanę nogą 🙂
Jak już zrobicie swoje zabudowy prosiłbym o zdanie relacji ze zdjęciami, przy da się to innym.
Nadal sie zastanawiam na jakiej zasadzie sie to trzyma i nie zawala..
Ja u siebie pod wanne dalem cegly i na to pianke montazowa- stabilnie jest tak ze mozna w niej skakac.
Poki co bardziej sie sklaniam do profili i plyt bo chce za wanna zrobic otwierana szafke.
W wielu sklepach z materiałami budowlanymi można kupić gotowe obudowy wanien, dedykowane do konkretnych modeli lub uniwersalne i z różnych materiałów np. akrylu sanitarnego, lub tańsze z twardego styropianu.