Duży wybór nie musi być przekleństwem. Tym bardziej, jeśli w grę wchodzi piękno Twojego domu. Dlatego znajdź chwilę, usiądź wygodnie i rozejrzyj się wśród detali upiększających Twoje wnętrze. Wszak właśnie detale i wykończenie decydują o wszystkim, a szczególnie o klasie. Dlatego zawsze pamiętaj, by dbać o paznokcie, dekorować tort i… montować listwy przypodłogowe.
Listwy przypodłogowe są jak przysłowiowa wisienka na torcie. Bez niej tort jest smaczny, nawet ładny może być. Troszkę. Jednak nigdy nie będzie tortem skończonym. Idealnym. W metaforze tej odnajdziemy swoje mieszkanie. Przyjemnie, acz na szybko urządzone, pomalowane w ulubionych kolorach, z dającym niewiarygodny klimat oświetleniem – miło byłoby usiąść i cieszyć oczy. Prawda? Jednak coś Cię w nie kłuje, a raczej czegoś brak. Ta szpara między ścianą a podłogą aż woła, żeby ją przykryć! Zrób coś, błagam! A chciałeś się szybko wprowadzić, wykończeniówkę zostawiając na później. Nie da się.
Więc wstajesz z kanapy, wkładasz wygodne buty i zaczynasz swój rajd po sklepach. W poszukiwaniu tzw. wykończeniówki trafiasz zazwyczaj do marketu budowlanego, gdzie na stelażach leżą próbki listew. Ich liczba Cię przytłacza. Obsługa też. Ech. I co dalej?
No właśnie. Na szczęście ja nie miałam takich problemów. Już w trakcie remontu wiedziałam, czego chcę, a to, czego poszukiwałam znalazłam w salonie Barlinek – listwy przypodłogowe. Wybór ogromny. Jeśli nie radzisz sobie z nadmiarem dobra i masz problem z podejmowaniem decyzji – przykro mi. Nie ten adres. Nie znajdziesz tutaj dwóch rodzajów paneli czy listew. Na swoje szczęście (lub nieszczęście) zostaniesz zasypany propozycjami estetycznymi, efektownymi, wręcz idealnymi do każdego wnętrza.
Wśród jakich listew możesz wybierać?
[starlist]
- – listwy przypodłogowe malowane
- – foliowane
- – fornirowane
- – specjalne
[/starlist]
Są one dostępne w pełnej palecie barw, począwszy od naturalnych i jasnych, poprzez orzech aż do wenge. Taki wybór pozwala na idealne dopasowanie listwy do podłogi. No właśnie, a co jeśli jesteś na początku swojej remontowej drogi? Znajdziesz też w salonie Barlinek – podłogi drewniane mianowicie. Efektowne, eleganckie, piękne po prostu.
Charakterystyka listew Barlinek
Wszystkie listwy występują w standardowej długości – 2200 mm, jednak ich szerokość i wysokość waha się odpowiednio od 16 do 20 mm i od 40 do 90 mm. Różnią się również kształtem i stylizacją. Proste, minimalistyczne pasują do biur i nowoczesnych mieszkań. Stylizowane idealnie sprawdzą się w mieszkaniach urządzonych klasycznie.
Barlinek w swojej ofercie posiada też listwy specjalne: listwy dylatacyjne, progowe, schodowe i zakończeniowe. Każda z nich jest niezastąpiona w specyficznych sytuacjach. Listwa dylatacyjna służy do łączenia podłóg o różnych poziomach, maskując różnicę i łącząc skrajne deski. Listwy progowe umożliwiają łagodne zakończenie drewnianej podłogi w przypadku łączenia jej np. z dywanem czy wykładziną. Listwy schodowe przeznaczone są do łączenia deski barlineckiej na powierzchni schodów, zgrabnie je wykończając. Mogą też służyć jako połączenie podłóg o niewielkiej różnicy poziomów (listwa niska) oraz znaczącej różnicy poziomów (listwa wysoka).
Szeroka oferta zarówno deski podłogowej, jak i listew wykończeniowych sprzyja idealnemu ich dopasowaniu i tworzeniu dowolnych aranżacji wnętrza. Dowolnych, lecz ze stałym, sprawdzonym punktem – naturalnością.
bardzo przydatny artykuł który rozwiał wątpliwości na nurtujące mnie pytania, ostatecznie zdecyduje się na lakierowane białe listwy, myślę ze do ciemnej podłogi będą idealne. pozdrawiam serdecznie 🙂