0
Opublikowany 7 maja 2018 autor Adam Budowlany w Wiedza budowlana
 
 

Nowy, niewielki regulator pokojowy firmy TECH Sterowniki

montujesz instalacje co w swoim domu zautomatyzuj jej prace dzięki sterownikom
montujesz instalacje co w swoim domu zautomatyzuj jej prace dzięki sterownikom

Już jest dostępny w sprzedaży nowy model dwustanowego regulatora pokojowego firmy TECH Sterowniki. Urządzenie o nazwie ST-295 można nabyć w jednym z dwóch wariantów do wyboru: ST-295v3 (sterownik przewodowy) oraz ST-295v2 (sterownik bezprzewodowy). Nowy regulator jest urządzeniem praktycznym, funkcjonalnym i estetycznie wykonanym.

Precyzyjny pomiar temperatury powietrza lub podłogi

Regulator pokojowy ST-295 wyróżnia się możliwością ustawienia temperatury z dokładnością do 0,1°C. Wbudowany w urządzenie czujnik temperatury pozwala na ciągłą kontrolę bieżącej temperatury w pomieszczeniu. Do sterownika opcjonalnie można podłączyć także czujnik podłogowy i dzięki niemu mierzyć w pomieszczeniu temperaturę podłogi. Dostępne są dwa warianty urządzenia: przewodowy (ST-295v3) oraz bezprzewodowy (ST-295v2). Bezprzewodowa wersja sterownika jest wyposażona w moduł wykonawczy MW-1.

 

Sterownik może pracować w jednym z dwóch trybów:

– tryb dzień/noc – praca na dwóch wartościach temperatury: dziennej oraz nocnej. Dokładny czas, w którym urządzenie ma przejść z trybu dziennego w tryb nocny i odwrotnie definiuje użytkownik.

– tryb ręczny – indywidualne ustawienia dokonywane na bieżąco przez użytkownika z poziomu ekranu głównego. W tym celu należy wykorzystać przyciski + oraz –.

Estetyka na najwyższym poziomie

Regulator ST-295 jest urządzenie niewielkim, a dokładniej o wymiarach: 95 x 95 x 25 mm i charakteryzującym się minimalistycznym designem. Sterownik ma duży, czytelny wyświetlacz oraz białą obudowę. Pracujące urządzenie wyświetla informacje na temat aktualnej temperatury powietrza, godzinę oraz tryb pracy. Po nabyciu czujnika podłogi dodatkowo można z poziomu urządzenia sprawdzać temperaturę podłogi. Sterownik dedykowany jest do montażu na ścianie. Dyskretne i zarazem niezwykle czytelne urządzenie to idealne rozwiązanie dla osób, które chcą w subtelny sposób podkreślić dbałość o temperaturę w pomieszczeniu.

Prosta obsługa urządzenia

Do podglądu i zmiany parametrów pracy regulatora służą zaledwie cztery niewielkie przyciski dotykowe. Dzięki takiemu uproszczeniu każdy, bez specjalistycznej wiedzy może bardzo łatwo dokonać wszystkich ustawień. Jednocześnie zestaw funkcji, które obsługuje urządzenie jest tak dobrany, by sterownik dobrze spełniał swoją rolę.

 

Więcej na temat dwustanowych regulatorów pokojowych, w tym urządzenia ST-295 można przeczytać na stronie: https://www.techsterowniki.pl/k/regulatory-dwustanowe

 


Adam Budowlany

 
inzynier i pasjonat budownictwa zwłaszcza jednorodzinnego.