0
Opublikowany 25 września 2017 autor Artykuł Nadesłany w wyposażenie
 
 

Schody stalowe – chłodny minimalizm w Twoim domuWe współczesnych domach schody wybiły się poza ramy ciasnych klatek schodowych. Stały się pełnoprawnym elementem decydującym o stylu i charakterze wnętrza. Oprócz tradycyjnych drewnianych i standardowych żelbetowych kolejną alternatywą są schody stalowe. Co musisz o nich wiedzieć?

 

Schody stalowe kojarzą się głównie z halami produkcyjnymi, zewnętrznymi konstrukcjami i chłodem. W zestawieniu z wnętrzami o minimalistycznym bądź industrialnym charakterze, wygrywają z każdym innym rodzajem schodów. Nowoczesny charakter nie ogranicza ich jedynie do nowszych wnętrz. Równie dobrze sprawdzą się w tradycyjnym domu.

Na zewnątrz czy w środku?

 

W przeciwieństwie do innych rodzajów schodów, stalowe są jednymi z bardziej trwałych. Dzięki tej zalecie nadają się zarówno do wnętrza domu jak i na zewnątrz, gdzie mogą służyć do przemieszczania się między tarasem a ogrodem. Stal jest trwała i odporna na warunki pogodowe, dlatego będzie służyć domownikom przez lata.

Umieszczając je we wnętrzu domu można liczyć na prostą konstrukcję schodów, zwłaszcza przy wykorzystaniu gotowych schodów. Lekkość tej konstrukcji sprawia, że nie przytłaczają wyglądem tak jak schody żelbetowe. Stal daje także liczne możliwości kształtowania elementów, umiejscowienia schodów i zajmowanej przez nie przestrzeni. Do wyboru mamy liczne modele schodów, takie jak: zabiegowe, kręcone (spiralne) czy proste. Wybór modelu i kształtu schodów zależy od tego, ile miejsca można na nie przeznaczyć i gdzie będą umiejscowione.

Co jeszcze oprócz stali?

 

Stalowe schody stały się modnym dodatkiem we wnętrzach domów, ale naprawdę ciekawy efekt powstaje przy połączeniu jej z innymi elementami. Chłód stali możesz ocieplić poprzez połączenie jej z drewnem. W tym wypadku stalowa konstrukcja może posiadać drewniane stopnie czy poręcze balustrady. Chcąc osiągnąć minimalistyczny charakter połącz ją ze szkłem w formie wykończenia stopni lub balustrad.

Bez względu na to czy szukasz schodów na zewnątrz czy do wnętrza swego domu, schody stalowe są ciekawą alternatywą. Korzystając z gotowych zestawów schodów możesz je złożyć nawet samodzielnie, a konstrukcja będzie służyć przez lata zarówno wyglądem jak i trwałością materiału.

 

 

 

 


Artykuł Nadesłany

 
Treść dodana poprzez formularz