0
Opublikowany 10 maja 2019 autor Art Branżowy w Wiedza budowlana
 
 

ROTHLEHNER – sprzedaż, wynajem oraz serwis podnośnikówFirmy prowadzące prace na wysokościach, wykorzystujące przy nich podnośniki, mają wiele możliwości odnośnie wyboru, kupna lub wynajmu potrzebnego sprzętu.

Duży wpływ na dokonanie wyboru mają czynniki związane ze sposobem finansowania, kwotą, która jest przeznaczana sprzęt czy zakres prowadzonych prac oraz zatrudniana kadra. Niezależnie od powyższych czynników, potrzebom klientów niezmiennie wychodzi naprzeciw firma ROTHLEHNER – Podesty Ruchome Sp. z o.o. Firma jest częścią międzynarodowej Grupy ROTHLEHNER, a na terenie Polski prowadzi działalność już od 1998 roku.

ROTHLEHNER jest firmą specjalizującą się w sprzedaży, wynajmie, serwisie podestów ruchomych i podnośników koszowych różnego typu. Dbając o bezpieczeństwo i uzupełniając ofertę usług, by zapewnić pełna obsługę klienta, firma organizuje również szkolenia z zakresu obsługi podnośników i zwyżek oraz prowadzi badania techniczne oraz dostarcza części zamienne. Jednak głównym celem firmy jest dostarczanie na rynek sprzętu do prac wysokościowych.

 

Sprzedaż podnośników i podestów ruchomych

Podstawę działalności firma ROTHLEHNER stanowi sprzedaż podnośników oraz zwyżek od najlepszych światowych producentów, między innymi  Haulotte, Denka Lift czy GSR. Dla kilku spośród najbardziej znanych producentów, ROTHLEHNER jest wyłącznym dystrybutorem ich sprzętu na terenie Polski.

Wśród oferowanych maszyn firma ma w swoim portfolio podnośniki przegubowe i teleskopowe. Dysponuje podnośnikami nożycowymi i masztowymi. Większość modeli dostępna jest w wersjach samobieżnych i na przyczepach. Jeżeli te rozwiązania są niewystarczające, zawsze istnieje możliwość zakupu modelu montowanego na aucie. Tam gdzie standardowe rozwiązania okazują się niewystarczające firma jest w stanie dostarczyć rozwiązania bardziej specjalistyczne, które są dostosowane m.in. do pracy w trudnych warunkach terenowych – zaopatrzone w gąsienice lub specjalne modele składane do rozmiarów kompaktowych.

Każde rozwiązanie jest starannie zaprojektowane z myślą o maksymalnej użyteczności i bezpieczeństwie pracy. Firmy, których praca wymaga jeszcze bardziej indywidualnego podejścia mogą liczyć na zaprojektowanie sprzętu dopasowanego specjalnie do ich wymagań. W Polsce pracuje już ponad 1000 maszyn dopasowanych na miarę do potrzeb klienta.

Sprzedaż podnośników używanych

Sporej części firm prowadzących prace na  wysokościach, nie zależy na posiadaniu nowego sprzętu. Specjalnie dla nich firma ROTHLEHNER wprowadziła w zakres swych usług, również możliwość zakupu sprzętu używanego. Niewątpliwą zaletą tego rozwiązania jest cena kupowanego sprzętu, która jest znacznie niższa niż przy zakupie nowych podnośników i zwyżek.

Jednocześnie jednak ROTHLEHNER gwarantuje, że jest to sprzęt w pełni sprawny. Wszystkie sprzedawane maszyny przeszyły przez serwis firmy ROTHLEHNER i posiadają pełną dokumentację techniczną.

Wynajem podnośników i podestów ruchomych

Profil działalności wielu firm wykorzystujących podnośniki koszowe lub podesty ruchome nie  zawsze wymaga by firma posiadała sprzęt na własność. Wiele z nich nie zatrudnia, nie tylko serwisantów, ale również  pracowników do obsługi tego typu maszyn. Z myślą o takich właśnie firmach ROTHLEHNER wprowadził do swych usług możliwość wynajmu sprzętu do prac wysokościowych. Podnośniki i zwyżki można wynająć same lub wraz z operatorem posiadającym odpowiednie umiejętności, uprawnienia i certyfikaty. Dzięki temu wynajmujący ma pewność, że wynajmuje nie tylko sprzęt najlepszej jakości, ale również, że operator będzie doświadczonym pracownikiem.

Serwis i dalsze usługi

ROTHLEHNER myśląc o jak najszerszym zakresie usług związanych z podnośnikami, oferuje również możliwość serwisowania zakupionego sprzętu. Firma posiada 2 hale serwisowe, w których może przeprowadzić pełen przegląd i wszystkie naprawy. W ramach serwisu istnieje możliwość wymiany olejów i serwisu akumulatorów. Dodatkowo ROTHLEHNER oferuje możliwość przeprowadzenia corocznych badań UDT.

Firma posiada również 2 auta serwisowe, które jeżdżą po centralnej i zachodniej Polsce dokonując szybkich napraw bezpośrednio u klientów. Częścią działalności jest również prowadzenie działu części, gdzie można zakupić ok. 2500 części gotowych. Dział części prowadzi również sprzedaż wysyłkową; części są wysyłane do klienta w przeciągu 24 godzin od złożenia zamówienia.

 Firma ROTHLEHNER, to firma działająca kompleksowo, która na pierwszym miejscu stawia potrzeby klienta. Dostarczany przez nią sprzęt jest najwyższej jakości, a sama firma dba o to by był taki przez długie lata użytkowania.


Art Branżowy

 
Artykuły branżowe