1
Opublikowany 25 września 2017 autor Artykuł Nadesłany w Inspiracje
 
 

Zobacz, jak sprawić, by mała sypialnia była funkcjonalna!Mała sypialnia nie musi być problemem. Dobór odpowiednich kolorów ścian i wyposażenia sprawi, że optycznie pomieszczenie będzie wydawać się większe. Natomiast wielofunkcyjne i dopasowane na wymiar meble pozwolą faktycznie zaoszczędzić sporo miejsca.

Poznaj kilka cennych porad i zobacz, jak zaaranżować niewielką sypialnię, by była przestronna.

Malujemy małą sypialnię – na jakie kolory postawić?

Jeśli chcesz uzyskać optyczne wrażenie powiększenia swojej małej sypialni, postaw na jasne kolory ścian, które odbijają więcej światła słonecznego. Wprowadzają w ten sposób nasze oko w błąd, przez co wydaje nam się, że widzimy więcej przestrzeni, niż jest jej w rzeczywistości. O czym jeszcze pamiętać podczas malowania?

  • Zatrzyj granice między ścianami a podłogą i sufitem. Użyj wysokich listew podłogowych oraz pomaluj wąski fragment ściany tuż pod sufitem na kolor stropu. Wywoła to optycznie złudzenie, sprawiające, że pokój będzie wydawał się większy.
  • Wybierz barwy relaksujące, np. odcienie różu czy beżu. Jeśli swoje ściany pomalujesz na chłodniejsze barwy, np. biel lub błękit, wówczas nie bój się przełamać ich cieplejszymi akcentami. Powieś na ścianach obrazy lub postaw na półkach nocne lampki w kontrastujących kolorach. Dzięki temu sypialnia zyska na przytulności.

Jakie wyposażenie i meble pozwolą oszczędzić miejsce?

Mała sypialnia nie jest pomieszczeniem, w którym możesz pozwolić sobie na nadmiar niepotrzebnych przedmiotów i jednofunkcyjnych mebli. Kluczem do sukcesu jest takie ustawienie wyposażenia, by każdy fragment przestrzeni dało się zagospodarować. Jeśli w twojej sypialni znajduje się wnęka, wykorzystaj ją! Wstaw do niej komodę lub nawet łóżko, jeśli wnęka jest wystarczająco duża. O co jeszcze warto zadbać?

  • Wykorzystaj przestrzeń pod łóżkiem – wybierz taki stelaż, który pozwoli na umieszczenie pod nim szafek lub skrzynek, w których schowasz np. pościel lub ubrania.
  • Pamiętaj, że wysoką szafę z zabudową możesz zamówić na wymiar – wtedy najlepiej wkomponuje się w kształt i rozmiar sypialni.
  • Pomyśl o zakupie składanych elementów wyposażenia – kiedy nie będą używane, z łatwością schowasz je lub przesuniesz.
  • Poszukaj mebli wielofunkcyjnych – niech twój nocny stolik będzie jednocześnie szafką na bieliznę etc.
  • Postaw lub powieś w sypialni lustro – odbicia także sprawiają, że pomieszczenia wydają się być większe, niż są.

Artykuł Nadesłany

 
Treść dodana poprzez formularz