6
Opublikowany 20 grudnia 2012 autor Ania i Marcin w Blog
 
 

Zabudowa telewizora – wykończenie, wieszanie TVZabudowa telewizora już prawie skończona, pozostało tylko zamontować taśmę led we wnęce na podświetlenie, ale to w późniejszym terminie są inne priorytety.

Po ułożeniu paneli podłogowych, przystapiłem do wieszania uchwytu ściennego do telewizora. Udało mi się kupić uchwyt do powieszenia na ścianie w dość przystępnej cenie (niecałe 100zł), miał być czarny ale okazał się szary, ale w sumie mi to nie przeszkadza bo nie będzie widoczny zaa telewizora.

W Konstrukcji mojej zabudowy tv przewidziałem wzmocnienie ścianki gdzie zostanie powieszony telewizor płytą osb – co można zobaczyć na zdjęcia we wpisie relacjonującym zabudowę telewizora.
W sklepie metalowym znalazłem idealne pod moje warunki uchwyty – kotwy do pustych przestrzeni. Przypominające trochę inne uchwyty do takich zastosowań tzw. parasolki. Pręt gwintowany (w zestawie podkładka i nakrętka) zakończony metalową końcówką z gwintem. Montaż polega na wywierceniu otworu, wsunięciu złożonego uchwytu, tak by jak osiągnie pusta przestrzeń metalowa końcówka się otwarła, następnie należało pociągnąć do siebie by metalowy koniec zatrzepił się o płytę osb drugiej warstwy ścianki, teraz już tylko zostało wkręcić na odpowiednią długość pręt gwintowany, nałożyć uchwyt do tv, podkładka i zakręcić nakrętkę.

Koszt jednej kotwy – 2,5 zł, powinny być dostępne w każdym sklepie metalowym.
W markecie budowlanym zapewne kolejność cyfr w cenie trzeba przestawić :-)

Pod zamontowanym uchwytem do powieszenia telewizora otwornicą wywierciłem otwór by przeprowadzić przewodu by nie były widoczne, jest to doskonały patent na ukrycie kabli rtv.

Wreszcie nareszcie nastąpiło uroczyste przeniesienie z salonu na parterze i powieszenie telewizora w swojej dedykowanej zabudowie. Jeszcze tylko przeciągnięcie przez otwó wszystkich przewodów do telewizora, i odpalamy !

Szafka pod telewizor, zakupiona przed wykonaniem zabudowy z kartongipsu spasowała idealnie dosłownie co do milimetra, prześwit jest tak mały że nie widać wogóle przewodów idących z gniazdek do konstrukcji. W tym miejscu mogę sobie pogratulować, dziękuję.

Tak zabudowa prezentuję się w półfinalnym stanie, zostało jeszcze wykonanie podświetlenia wokoło, które planuje wykonać za pomocą białej o kolorze naturalnym taśmy led smd 600 diód /na 5 metrów, wspomaganej przez sterownik radiowy on/off z funkcją ściemniania pilotem. (tzw. ściemniacz do taśmy led). Dioda zostanie przyklejona na bocznej ściance wnęki przygotowanej specjalnie pod podświetlenie. Całość konstrukcji można zobaczyć na zdjęciach we wpisie z dnia 2 maja 2012 “Zabudowa telewizora z podświetleniem taśmą led


Ania i Marcin

 
Autor Bloga 123budujemy.pl