0
Opublikowany 8 lutego 2019 autor Art Branżowy w Wiedza budowlana
 
 

Wymarzony dom już jest – jak zachować w nim czystość?Wybudowałaś wymarzony dom, wszystko urządzone jest zgodnie z najnowszymi trendami i w końcu można żyć po swojemu. No tak, ale przecież w domu zawsze jest coś do zrobienia – pranie, sprzątanie, gotowanie, zajmowanie się dziećmi, a do tego trzeba przecież codziennie pracować. Właśnie wtedy, gdy już wydaje się, że najważniejsze marzenie jest spełnione, pojawia się spory problem – jak przy nawale codziennych obowiązków utrzymać te kilkadziesiąt metrów kwadratowych domów w porządku? Można oczywiście codziennie biegać ze szmatką i zaganiać domowników do sprzątania, ale zdecydowanie mniej stresującym i czasochłonnym rozwiązaniem jest zatrudnienie pomocy domowej.

Pani do sprzątania – jak zyskać czas nie wydając fortuny?

Jeszcze kilka lat temu zatrudnianie pomoc domowej było przez wiele Polek uznawane za coś wstydliwego. Zresztą do tej pory w wielu miejscach pokutuje przekonanie, że trzeba być idealną matką, żoną, partnerką czy pracownicą. Na szczęście presja społeczna jest coraz mniejsza, a kobiety same zaczynają dostrzegać, że nikt nie jest idealny. Nie ma po prostu fizycznej możliwości, aby rozciągnąć dobę i codziennie znaleźć czas na pracę, gotowanie, sprzątanie wielkiego domu, zabawę z dziećmi, a wieczorem mieć jeszcze siłę na igraszki z mężem czy partnerem. Jest to niewykonalne, dlatego coraz więcej kobiet decyduje się na zatrudnienie pomocy domowej.

Obecnie znalezienie pani do sprzątania to żaden kłopot, ponieważ można to zrobić przez internet, np. za pośrednictwem portalu www.pomocedomowe.pl. Wystarczy jedno kliknięcie myszki, aby nawiązać kontakt i umówić się na rozmowę kwalifikacyjną. Pomoc domową można zatrudnić zarówno na stałe, jak i tylko na jaki czas, np. przed świętami czy raz w miesiącu do większych porządków. To nie tylko oszczędność czasu, ale także nerwów, więc warto przemyśleć tę kwestię.

Dlaczego warto regularnie sprzątać?

Bałagan w domu sprawia, że domownicy szybciej opadają w ciągu dnia z energii, a ich dobry nastrój mija po przekroczeniu progu. Poza tym mnóstwo kobiet ma wyrzuty sumienia, że dom nie jest perfekcyjnie wysprzątany, dlatego o relaksie w swoim wymarzonym domu nie ma w takiej sytuacji co marzyć.

Obecnie wiadomo już, że regularne sprzątanie jest lepszym rozwiązaniem niż sprzątanie sporadyczne, które wymaga stosowania silnych detergentów. Według badań, które przeprowadzili naukowcy jednego z uniwersytetów w Norwegii, stosowanie takich środków obciąża płuca tak samo, jak palenie 20 papierosów dziennie. Na pewno lepiej więc zamówić systematyczne sprzątanie w Krakowie niż co jakiś czas fundować sobie i swojej rodzinie wdychanie szkodliwych oparów.

Zaufana pomoc domowa

Dzięki specjalnym serwisom internetowym znalezienie zaufanej pomocy domowej jest dziecinnie proste. Wystarczy wejść na stronę, wybrać odpowiednią usługę i miasto, a następnie przejrzeć dostępne oferty. Można również zamieścić własne ogłoszenie, zawierające oczekiwania oraz proponowaną stawkę. Ważne jest to, że na profilu każdej pomocy domowej można znaleźć referencje od poprzednich pracodawców, co daje pewność, że dom będzie w rękach zaufanej osoby.


Art Branżowy

 
Artykuły branżowe