0
Opublikowany 5 lipca 2016 autor Artykuł Nadesłany w Inspiracje
 
 

Urządzamy komfortowy salonSalon to serce naszego mieszkania. To tutaj przyjmujemy gości, tutaj też spędzamy swój wolny czas. Podczas urządzania tego pomieszczenia musimy więc mieć na uwadze nie tylko względy estetyczne, ale również funkcjonalne. Jak pogodzić te dwa żywioły ze sobą? Okazuje się, że to nie takie trudne. Zobaczmy.

Im większą rodzinę posiadamy, tym trudniej zaaranżować miejsce wspólnego relaksu tak, by odpowiadało każdemu z domowników. Najlepiej uczynić to dzieląc przestrzeń salonu na kilka stref. Ich odpowiednie rozmieszczenie znacząco poprawi funkcjonalność naszego salonu.

Strefa Spotkań

To właśnie ta przestrzeń, gdzie wspólnie gromadzimy się na rodzinną naradę. Tutaj także podejmujemy gości. Strefa ta powinna być ulokowana być w centralnej części salonu, tak aby był do niej łatwy dostęp, a jednocześnie miała ona dogodny podgląd innych stref. Kluczowym jej elementem jest oczywiście duży, masywny stół wraz z pasującymi do niego krzesłami, tak by wszyscy domownicy łatwo się mogli przy nim pomieścić. Dobrze, gdy stół jest rozkładany, wówczas nie będzie problemu z rozmieszczeniem przy nim gości nawet w wypadku dużych rodzinnych zjazdów.

Strefa Relaksu

Na uboczu, najlepiej w którymś z kątów powinna znajdować się duża kanapa, na której można spędzać niedzielne leniwe popołudnia czy długie jesienne wieczory. Jak kanapa to i książka, a jak książka to lampa stojąca, która wspomoże nasz wzrok w przypadku skąpego oświetlenia. Ponad kanapą można również rozmieścić niewielkie spoty, które wspomogą światło lampy. Strefę relaksu powinniśmy umieścić tak, by z pozycji kanapy można było obserwować to, co robią dzieci w strefie rozrywki, tudzież można było oglądać telewizję.

Strefa Rozrywki

Dla naszych dzieci strefa ta będzie najważniejsza, stąd konieczne będzie zarezerwowanie odpowiednio dużą przestrzeń podłogi, by zmieściły się zabawki naszych pociech. W Strefie tej znajdziemy również telewizor czy konsolę. Idealnie więc byłoby, gdyby znalazło się również miejsce na wygodne fotele. Z tyłu za nimi możemy umieścić głośniki systemu 5.0. W ten sposób uzyskujemy prawdziwe domowe kino. Pamiętajmy przy okazji, by fotele były odpowiednio oddalone od ekranu telewizora – zwłaszcza, jeśli posiadamy model z dużą ilością cali. Przykładowo dla 50 calowego telewizora z Ultra HD odległość powinna wynosić co najmniej 2,5 metra. Dla kina domowego oczywiście im większy ekran, tym lepiej, ale pamiętajmy, że duży ekran może przytłoczyć wizualnie całe pomieszczenie.

Jaka kolorystyka?

Tutaj nie ma sztywnych zasad, albowiem każdy czuje się w innych tonacjach. Natomiast w przypadku pomieszczeń tego typu, gdzie spędzać będzie dużo ludzi, warto pójść na kompromis i nie szarżować z agresywnymi barwami. Warto postawić na spokojne, naturalne barwy, delikatne beże czy pastele. W tym wypadku umiar jest bardzo ważny.


Artykuł Nadesłany

 
Treść dodana poprzez formularz