Jeśli prowadzisz firmę budowlaną, zapewne korzystasz z szerokiej gamy maszyn, takich jak koparki, dźwigi, ładowarki. Każde z tych urządzeń to sprzęt wysokiej wartości, a jego eksploatacja jest kosztowna.
Dlatego też powinieneś się zatroszczyć o jego bezpieczeństwo oraz stale monitorować, czy jest wykorzystywany w prawidłowy sposób. Pomoże Ci w tym monitoring GPS.
Jakie ryzyko jest związane z maszynami budowlanymi? Kradzież to tylko jedno z zagrożeń. Często zdarzają się również nieautoryzowane użycia sprzętu czy kradzieże paliwa. Dziś jednak można się przed nimi efektywnie zabezpieczyć, a jednocześnie zapewnić sobie profesjonalną kontrolę pracy każdego urządzenia. A oto, jakie dokładnie funkcje może pełnić monitoring GPS.
W trosce o bezpieczeństwo
Podstawową rolę monitorowania GPS w maszynach budowlanych jest stała weryfikacja ich położenia. Pod kontrolą mogą mieć ją tak pracownicy ochrony w Centrum Monitoringu, jak Ty sam – korzystając z prostej w obsłudze aplikacji. Jako właściciel możesz więc zawsze sprawdzić np.:
- czy urządzenie dotarło już na plac budowy lub z niego powróciło,
- jaką trasę przebyło na miejsce pracy – czy np. po drodze nie zostało wykorzystane przez pracownika w nieuzgodniony z Tobą sposób,
- czy znajduje się w miejscu przeznaczenia i nie zostało skradzione.
System nie tylko monitoruje na bieżąco położenie zabezpieczonego urządzenia, ale również zapisuje jego pracę na przestrzeni dnia, tygodnia czy miesiąca. Rejestry są zawsze do Twojej dyspozycji i możesz je przeanalizować.
Monitoruj pracę maszyn budowlanych
Który operator aktualnie obsługuje koparkę? Jak wyglądało faktyczne zużycie paliwa przez urządzenie? Ile godzin pracowała maszyna? Aby to sprawdzić, nie musisz już polegać na informacjach uzyskanych od pracownika czy danych zapisanych na papierowych formularzach.
Nowoczesny monitoring GPS, wraz z którym montowane są m.in. czujniki paliwa (w tym czujniki otwarcia wlotu paliwowego), dostarczy Ci „twardych danych” – wiarygodnych, rzetelnych i zgodnych ze stanem faktycznym. Dzięki temu będziesz mógł szybko zidentyfikować i wyeliminować nieprawidłowości. Efekt? Koszty obsługi urządzenia się zmniejszą, a jego eksploatacja będzie bardziej optymalna.
To nie koniec korzyści. System bowiem jest zintegrowany z bardzo intuicyjną i funkcjonalną aplikacją, która pozwoli na bieżąco analizować wszystkie dane. Możesz go również połączyć z własnym oprogramowaniem firmowym typu ERP – niemal zupełnie automatyzując proces nadzoru i monitorowania sprzętu.
Jak wybrać najlepszy monitoring GPS dla maszyn budowlanych?
Ofert na rynku znajdziesz co najmniej kilka. Wybierając najlepszą dla Ciebie, zwróć uwagę przede wszystkim na jakość proponowanych rozwiązań. Sprawdź zarówno, jaki sprzęt monitorujący jest instalowany, jak i to czy zostanie on powiązany z dostępną dla Ciebie aplikacją do obsługi i zarządzania. Taką oferuje Ci m.in. Konsalnet – ekspert w branży security z ponad 20-letnim doświadczeniem. Równie ważny jest koszt. Niech jednak nie będzie czynnikiem decydującym – czasami inwestycja nieco droższa w długofalowej perspektywie zwraca się z nawiązką.