0
Opublikowany 17 stycznia 2013 autor Jaroslaw Wejda w Wiedza budowlana
 
 

Sufity napinane – czym są i gdzie znajdą zastosowanie?


Dzisiejszy wpis zapoczątkowuje i ma za zadanie wprowadzić w cykl artykułów poświęconych nowemu (w sumie) zjawisku na rynku remontowo-budowlanym, a mianowicie sufitom napinanym. Sufity napinane są jedną z odmian sufitów podwieszanych i stanowią bardzo innowacyjną i nowoczesną alternatywę na zagospodarowanie sufitów w naszych mieszkaniach czy domach. Swe zastosowanie znajdują również w firmach i lokalach. Czym więc są one dokładnie?

Sufity napinane w odróżnieniu od sufitów podwieszanych składają się wyłącznie z dwóch elementów – profilu mocowanego na ścianach oraz z rozciągniętej pomiędzy nimi specjalnej membrany. Membraną tą jest zwykle powszechnie stosowana folia PCV. Do jej szeregu zalet zaliczyć możemy doskonałą równość i gładkość powierzchni, a także odporność na zarysowania. Korzyści wynikające z zastosowania folii PCV przekładają się więc na niemal idealny sufit. Należy w tym miejscu dodać istotny fakt, a mianowicie to, iż wybierając takie rozwiązanie mamy szerokie pole do popisu pod względem designu naszego napinanego sufitu – folie PCV cechują się szeroką gamą barw i faktur toteż każdy (nawet najbardziej wybredny inwestor) znajdzie coś odpowiedniego dla siebie.

Drugim niezwykle istotnym aspektem jest to, że sufity napinane możemy stosować praktycznie w dowolnym pomieszczeniu bez żadnych ograniczeń. Tak też omawiane przeze mnie rozwiązanie można wykorzystać przy adaptacji łazienki, kuchni, pokoju dziennego, sypialni, biura czy nawet wielkiej hali towarowej – tak tak, nie pomyliłem się – sufity napinane swe zastosowanie znajdują nie tylko w domach i mieszkaniach ale również (a może nawet przede wszystkim gdyż trend ich stosowania w domach jest stosunkowo nowy) w wielkich halach i lokalach przedsiębiorstw. Sufity napinane są także bardzo czystym w użytkowaniu rozwiązaniem – nie osiada na nich kurz, nie blakną, a do tego każde zabrudzenie na ich powierzchni można zmyć prostym płynem do mycia naczyń – istna rewelacja! Do zalet sufitów napinanych doliczyć możemy kolejną – pomimo iż należą one do rodziny sufitów podwieszanych to jednak są od nich o wiele tańszym rozwiązaniem. Na naszym rynku działa wiele firm zajmujących się właśnie tą branżą (m.in firma ALTEZA) i dokładną szczegółową wycenę sufitu dostosowanego do naszych potrzeb dokonają pracujący w nich fachowcy. W sieci krąży wiele cenników jednak są one czysto orientacyjne – nie można podać jednej ściśle określonej ceny – należy skonsultować ją z firmą zajmującą się wykonaniem projektu.

Zródła: GrafikaGoogle

Zdjęcia aranżacji nowoczesnych sufitów ozdobnych możecie zobaczyć we wpisie “Inspiracje ozdobny sufit podwieszany z podświetleniem led

Playlista “Sufit napinany


Jaroslaw Wejda